Málo voličů přilákalo druhé kolo senátních voleb i před šesti lety. K urnám přišlo jen 14,85 procent oprávněných voličů. Hlasovat pro svého favorita mohou obyvatelé městských částí Brno-střed, Kohoutovice, Nový Lískovec, Starý Lískovec a Bosonohy.

O post senátora v Brně se v druhém kole utkají Mikuláš Bek a Jaromír Ostrý
Boj o senát: úspěšní Bek s Ostrým burcují voliče

V prvním kole senátních voleb zvítězil Bek. Kandiduje jako nezávislý za Starosty a nezávislé s podporou občanských demokratů, zelených a TOP 09. Svůj hlas mu dalo přes osmatřicet procent voličů. „Výchozí situace je příznivá. Podpora v prvním kole byla jednoznačně vyšší než u ostatních kandidátů,“ řekl v týdnu Bek.

Ostrého, který se uchází o senátorský post jako nezávislý kandidát za ANO, podpořilo přes osmnáct procent voličů. „Naše šance vidím padesát na padesát. Bude záležet na účasti voličů,“ poznamenal před druhým kolem Ostrý.

Celková účast v prvním kole voleb byla v okrsku číslo 59 Brno-město 32,55 procent.

Vhodit obálku do urny mohou voliči až do sobotní druhé hodiny odpolední. Volební místnosti se otevřely v osm hodin ráno, v pátek lidé volili ode dvou odpoledne do desíti hodin večer.

Vítěz nahradí v horní komoře parlamentu Elišku Wagnerovou, která už znovu nekandidovala. Nový senátor bude zvolený na šest let.