Členům občanského sdružení Líšeň sobě se ale vize líšeňských fotbalistů nezamlouvá. „Záměr postavit hřiště místo obecní zahrady prezentoval již dříve předseda sportovního klubu i ve svých článcích na internetu. Z toho by ale většina místních užitek neměla," řekla Pavla Dombrovská ze sdružení.
Předseda sportovního klubu Karel Hladiš podle ní věc představuje jako rozhodnutou záležitost, a to je zavádějící. „Nebudu to komentovat, ale vše je pouze na rozhodnutí zastupitelstva městské části," uvedl Hladiš.
Ačkoliv žádost fotbalistů již projednávala rada městské části, podle jejího starosty Břetislava Štefana není nic rozhodnuté. „Je to jen jedna z variant. Rozhodující pro nás bude kvalita a cena předložených návrhů na využití. A především, aby nové zázemí mohlo využít co nejvíce líšeňských obyvatel," vysvětlil starosta.
Otevřený dopis
Podle Dombrovské je ale před takovým rozhodnutím nutné zahájit veřejnou diskuzi. Už dnes, tedy ve středu, proto pořádají pro zájemce zábavný program právě v ohrožené zahradě, kde mohou lidé získat další informace. „Začalo se o tom víc mluvit až teď v souvislosti se žádostí fotbalového klubu. Už jsme sepsali i otevřený dopis zastupitelům, v němž je žádáme, aby se problémem zabývali do hloubky. Než odsouhlasí něco, co může mít dopad na život v městské části na mnoho let," vysvětlila. Dopis mohou lidé podepsat i na středeční odpolední události.
Druhou polovinu společně se zahradou zatím spravuje denní stacionář Diecezní charity Brno. Nejpozději od ledna příštího roku se jeho klienti přesunou do nového prostředí v blízké Strnadově ulici. Přesto cítí tamní zaměstnanci napětí mezi místními a sportovním klubem. „I proto jsme se zavázali, že zahradu poskytneme pro některé veřejné události," vysvětlila mluvčí charity Diana Tuyet-Lan Kosinová.