Ženě se auto nečekaně zamklo ve chvíli, kdy z něj vystoupila. Otevřít se už nepodařilo, a tak museli pomoci až strážníci. Uvnitř v autosedačce seděl roční chlapec.

„Na tmavý vůz pálilo slunce, a proto kolegové nejprve zakryli karoserii plachtami, které si v naléhavé situaci půjčili ze skútrů odstavených opodál. Ve školce požádali také o přikrývku, díky níž zastínili čelní sklo. Celé auto současně ochladili studenou vodou,“ popsal postup mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Policie ukázala vážnou nehodu, při které došlo ke srážce osobního auta a dítěte.
VIDEO: Kousek od tragédie na Brněnsku. Policie ukázala, jak auto srazilo dítě

Marné byly jindy úspěšné snahy o otevření speciální sadou. Po domluvě tak hlídka rozbila okno, přes které se dostala ke klíčům odloženým na sedačce. Dítě vyvázlo bez újmy.

„Mladá žena byla velmi vděčná a s poděkováním se ozvala i zpětně. Připojila vysvětlení z autoservisu, kde se dozvěděla, že problém s bezklíčovým odemykáním způsobila závada dotykových snímačů na klikách,“ sdělil mluvčí Ghanem.

Zdroj: MP Brno

Zatímco nyní se žena ocitla v problémech nevinně, jiné případy mají zcela opačné důvody. Strážníci upozornili, že i nadále někteří lidé nechávají uvnitř aut děti či zvířata.

„Teplota uvnitř přitom může v teplých dnech rychle vystoupat o desítky stupňů a podmínky mohou být bez nadsázky smrtící. Vystavením přímému slunci riziko dramaticky narůstá a doba pro včasný zásah se zkracuje,“ dodal mluvčí.