S manželem a syny hraje už podruhé. „Zkoušeli jsme něco podobného i v Praze, ale tady nás to baví mnohem víc,“ svěřila se Šnajdrová.

Hráči prochází stanoviště na méně známých místech Brna a plní úkoly. „Cíl letošního ročníku je zachránit historické stínadelské domy před plány developerů, kteří je všechny chtějí zbourat,“ přiblížil Martin Vérteši z pořádajícího Sdružení přátel Jaroslava Foglara.

Ilustrační foto.
Nabídky pronájmů v Brně? Mizí do pár dnů. Obrovský zájem šponuje jejich cenu

Hra je určená zájemcům různého věku a hodí se i pro rodiny s dětmi. Do dneška se jich zapojilo na osmnáct set a organizátoři největší nápor hráčů teprve čekají. „Lidé nechávají registraci na poslední chvíli, takže poslední víkend je nejsilnější a na stanovištích se dokonce tvoří fronty,“ říká Vérteši.

Jednotlivci i týmy se registrují za padesát korun do konce března, kdy hra končí. Šikovní hráči ji podle organizátorů zvládnou za půl dne.

Budova husovické sokolovny, která by musela ustoupit stavbě.
Nová Dukelská má ulevit městskému okruhu. V cestě jí stojí domy i sokolovna

Stínadla jsou jen jednou z mnoha brněnských her. Na začátku března například skauti uspořádali patnáctý ročník Puntíkovaného šátku a jedenáctý ročník hry Mafie na motivy stejnojmenné počítačové hry stále pokračuje.