S manželem a syny hraje už podruhé. „Zkoušeli jsme něco podobného i v Praze, ale tady nás to baví mnohem víc,“ svěřila se Šnajdrová.

Hráči prochází stanoviště na méně známých místech Brna a plní úkoly. „Cíl letošního ročníku je zachránit historické stínadelské domy před plány developerů, kteří je všechny chtějí zbourat,“ přiblížil Martin Vérteši z pořádajícího Sdružení přátel Jaroslava Foglara.

Hra je určená zájemcům různého věku a hodí se i pro rodiny s dětmi. Do dneška se jich zapojilo na osmnáct set a organizátoři největší nápor hráčů teprve čekají. „Lidé nechávají registraci na poslední chvíli, takže poslední víkend je nejsilnější a na stanovištích se dokonce tvoří fronty,“ říká Vérteši.

Jednotlivci i týmy se registrují za padesát korun do konce března, kdy hra končí. Šikovní hráči ji podle organizátorů zvládnou za půl dne.

Stínadla jsou jen jednou z mnoha brněnských her. Na začátku března například skauti uspořádali patnáctý ročník Puntíkovaného šátku a jedenáctý ročník hry Mafie na motivy stejnojmenné počítačové hry stále pokračuje.