Pro řidiče se zavře asi stopadesátimetrový úsek Dukelské mezi křižovatkami s Provazníkovou a Hálkovou. Aby se z Dukelské dostali na Tomkovo náměstí nebo opačným směrem, musí zavřenou část zdlouhavě objet.

Budoucí podoba Velkého městského okruhu Rokytova v Brně.
Stavba VMO totálně promění Tomkovo náměstí a okolí. Podívejte, jak bude vypadat

„Tohle uspořádání dopravy potrvá pravděpodobně do 31. července, kdy na něj navážou další fáze uzavírky trvající až do prosince letošního roku," informovala Anna Dudková z tiskového střediska brněnského magistrátu.

Objízdné trasy:

Pro směr od Husovic vede z Dukelské třídy Dačického ulicí, Husovickou, Svitavskou, Vranovskou, Jugoslávskou, Merhautovou a Provazníkovou na Tomkovo náměstí.

Pro směr z Králova Pole vede Porgesovou ulicí, Merhautovou, Jugoslávskou, Vranovskou, Svitavskou, Husovickou a Dačického do Dukelské třídy.

Pro směr od Židenic vede Provazníkovou do Husovického tunelu, dál Merhautovou, Jugoslávskou, Vranovskou, Svitavskou, Husovickou a Dačického do Dukelské třídy.

Pro směr z Maloměřic vede Provazníkovou do Husovického tunelu, dál Merhautovou, Jugoslávskou, Vranovskou, Svitavskou, Husovickou a Dačického do Dukelské třídy.

Zdroj: Kopeme za Brno

Kvůli zavřenému úseku Dukelské nepojedou doplňkové spoje trolejbusových linek 25 a 26 směřující z Tomkova náměstí do husovické vozovny. Zároveň se o zhruba sedmdesát metrů dál do Dukelské, konkrétně před křižovatku s Hálkovou, přesune zastávka Tomkovo náměstí, kterou obsluhují tramvaje linky 4 a noční autobusová linka N94 mířící do centra města.

„Provoz veškerých linek tramvajové, trolejbusové a autobusové sítě městské hromadné dopravy v ostatních základních trasách vedených Provazníkovou, Dukelskou a přes Tomkovo náměstí zůstane bez omezení," sdělila Dudková.

V Dolnopolní ulici se musí řidiči od středy připravit na zákaz zastavení a hlavně u mostu na zúžení provozu do jednoho pruhu. „V případě narušení plynulosti provozu, případně na pokyn republikové policie bude v tomto místě fungovat světelné signalizační zařízení," doplnila Dudková.

Tomkovo náměstí v Brně.
Stavba VMO na Tomkově náměstí: To bude zase Kocourkov, bojí se lidé objížděk

Další uzavírky v lokalitě kvůli výstavbě dvou částí velkého městského okruhu odstartují 1. srpna. Omezení tam potrvají v souhrnu až do roku 2024, kdy dělníci oba úseky okruhu dokončí.