Tunelem se lidé mohli vydat mezi třetí a šestou hodinou odpoledne. Ve tři, čtyři a v pět byly nachystané také komentované prohlídky. Sraz byl u ústí tunelu u zastávky Osová.

„V celém tunelu je také speciální dopravácký kvíz, který má deset otázek. Jsou rozdělené pro dospělé a pro děti. Všechny se týkají tunelu. Například jak je tunel dlouhý nebo kolik kilometrů má kolejnic," přiblížila mluvčí dopravního podniku Barbora Doležalová.

Kdo správně odpověděl na otázky, zástupci dopravního podniku připravili asi patnáct set až sedmnáct set drobných dárků. „Jsou to například bonbony, pexesa, propagační předměty dopravního podniku," vyjmenovala Doležalová.

Účastníci odpoledne otevřených dveří si mohli kromě tunelu prohlédnout i novou tramvaj Škoda 45T.

Necelý měsíc před zprovozněním nové trati z Osové k univerzitnímu kampusu v brněnských Bohunicích měli lidé v úterý odpoledne možnost projít si nejdelší tramvajový tunel v České republice. Přišly davy. | Video: Deník/Michal Hrabal

Cestující se tunelem v tramvaji projedou poprvé 11. prosince. Do té doby budou na nové trati pokračovat dokončovací práce a zkušební jízdy. Nová trať s nejdelším tramvajovým tunelem v České republice měří celkem 912 metrů, dvě třetiny vedou právě tunelem. Stavba vyšla na zhruba 1,4 miliardy korun.