Požár stavebních buněk vypukl v noci na čtvrtek 4. května. Hasiči se o jeho uhašení snažili několik hodin. Uvnitř našli osm těl bez známek života.

Při čtvrtečním požáru přišlo o život osm lidí. Na místě byl v pátek ohořelý nábytek, spacáky, přikrývky i hračky.
Rezignovali na ukončování bezdomovectví v Brně, zní kritika. Koalice ji odmítá

Na místo se v poledních hodinách dostavili i lidé, kteří měli podezření, že v jedné z buněk mohl být jejich rodinný příslušník. „Přišli jsme, abychom se dozvěděli víc informací, ale nepustí nás tam a nic zatím nevíme, je ještě brzo. Chybí nám švagr Zdeněk, který se tady hodně pohyboval, dlouhodobě přespával venku, v buňkách. Prostě kde mohl,” řekl tehdy Rovnosti jeden z mužů. Na místě později přibylo několik zapálených svíček.

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

Jedná se o nejtragičtější požár na jihu Moravy od roku 1990. Přesnou příčinu neštěstí policisté vyšetřují. Oheň vypukl v objektu na pozemku Českých drah, vlastník samotných buněk měl být soudně určený jako neznámý.

Noční požár obytných buněk v Plotní ulici v Brně za sebou zanechal osm obětí.
Osm mrtvých při požáru v Brně: lidé na místě tragédie hledali svoje příbuzné

Soudy se určením konkrétního majitele unimobuněk zabývaly přes deset let. Objekty už České dráhy nechaly podle plánu odstranit. „Náklady na likvidaci a úklid celého pozemku se pohybují v řádech statisíců korun,“ vyčíslila nedávno Deníku mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.