Po osmé hodině večer někteří účastníci akce zahájili slibovanou spací štafetu. „Budeme tady celou noc, i když má být jen sedm stupňů. Máme tady teplý guláš i čaj. Přidalo se k nám pár odvážlivců i lidé bez domova. Věřím, že by nás tady mohlo spát kolem dvaceti,“ prohlásil aktivista.

Do štafety se přidala také Hana Kovářová. Že by jí byla v noci zima, strach neměla. „Jsem bohatá střední třída. Mám spacák a karimatku, ne jako lidé bez domova,“ uvedla sociální pracovnice s tím, že ví, jak to bezdomovci mají těžké.

Akce začala už ve čtyři hodiny odpoledne. Promluvilo na ní několik lidí. „Mluvil tady farář z Českomoravské církve evangelické Michal Vogl, byli tady lidé ze Strany Zelených. Kdokoliv mohl cokoliv říci. Sociálně slabí lidé bez domova tady mluvili o svých zkušenostech a těžkých životech, bylo to hodně silné,“ přiblížil Tománek.

Potěšila ho účast. „Prostřídalo se tady tak sto lidí. Hodně nás překvapila účast lidí bez domova. Teď sedí na lavičkách a jedí guláš,“ zmínil organizátor přes osmou hodinou večer.