V očkovacím centru Bohéma, které provozuje společnost Podané ruce, dokonce kvůli rostoucímu zájmu rozšířili otevírací dobu z původních tří dnů v týdnu na šest. „V Janáčkově divadle nyní očkujeme od pondělí do soboty. Před pár týdny k nám pro vakcínu přišlo kolem třiceti lidí denně, teď už se jejich počet šplhá až ke sto čtyřiceti. Počítáme, že zároveň možná obnovíme mobilní očkovací centrum jako v začátcích, tedy že za zájemci budeme sami vyjíždět,“ uvedla mluvčí firmy Kristýna Férová.

Přecházet z očkování bez registrace na ryze objednávkový systém zatím neplánují. „Bez registrace jsme prakticky od začátku, co jsme v Brně začali působit. Lidé se u nás mohou samozřejmě dopředu objednat, chceme ale nechat možnost volby, aby každý mohl přijít, kdykoliv bude chtít,“ doplnila Férová.

Obecní byt v Merhautově ulici v Brně neoprávněně obsadili narkomané. Způsobili škoda zhruba sto tisíc korun.
Muž před smrtí pozval narkomany do bytu v Brně. Podívejte, co po nich zůstalo

V brněnské svatoanenské nemocnici je naopak otevírací doba podstatně kratší. Pro očkování si tam zájemci přijdou pouze v pátky. „Minulý týden si pro dávku přišly více jak dvě stovky lidí. Uvidíme, jestli zájem bude pokračovat, ale plánujeme v rámci připravovaných změn přestěhování do větších prostor. Co se týče registrace, tak ta zatím není nutná. Pokud bude zájem enormní, tak registrace opět zavedeme,“ reagoval tamní mluvčí Jiří Erlebach.

Právě Fakultní nemocnice u svaté Anny apelovala v uplynulých dnech na nošení ochrany dýchacích cest v prostorách zdravotnického zařízení. „Počet hospitalizovaných pacientů s covidem se opět zvyšuje, chtěli bychom proto apelovat na osoby přicházející do nemocnice, ať už kvůli návštěvě lékaře nebo svých blízkých, aby se chránili použitím respirátoru. Je potřeba si uvědomit, že nemocnice je místem, kde je riziko nákazy přirozeně vysoké,“ upozornil tamní náměstek pro lékařskou péči Jindřich Olšovský.

Původní návrh osmdesátimetrové budovy v okolí Lužánek.
Ani poloviční mrakodrap nechceme, bouří se obyvatelé Lidické ulice v Brně

Na běžném oddělení tam aktuálně leží devět pacientů, jeden člověk je ve vážném stavu. „Čtyři pacienti potřebují kyslík, jeden je na jednotce intenzivní péče. Za červenec jsme měli zatím nejvíce dvanáct nakažených pacientů s covidem, většinou se to pohybuje okolo desíti. Je to ale samozřejmě velký rozdíl oproti květnu nebo červnu, kdy jsme neměli žádné,“ vyčíslil mluvčí svatoanenské nemocnice Jiří Erlebach.