Vedoucí nemocnice kvůli vysokému zájmu o očkování od tohoto týdne přidali další termíny. „V reakci na frontu, která před nemocnicí byla minulý pátek, jsme upravili otevírací dobu. Kromě pátku od 10:30 do 13:00 se teď lidé mohou nechat naočkovat i ve středu od 13:30 do 15:30,“ sdělil Deníku mluvčí nemocnice u svaté Anny Jiří Erlebach.

Nově se ale musí zájemci před návštěvou brněnské nemocnice registrovat. „Nechtěli jsme, aby se na jednom místě kumulovali lidé, kteří by mohli být více náchylní k nákaze,“ doplnil Erlebach s tím, že zatím nedokáže odhadnout, jestli zájem ještě poroste a zda bude nemocnice otevírací dobu znovu upravovat.

Rakovinu děložního čípku lékaři ročně diagnostikují asi osmi stovkám žen. Kolem tří set na ni ročně umírá. Životy přitom zachraňuje očkování
Na rakovinu děložního čípku stále umírá hodně žen. Životy zachraňuje prevence

Registraci si na tuto středu vyřídil i Karel Antoš. „Minulý pátek jsem se registrovat nechtěl, ale byla tu hrozná fronta. Když jsem ji viděl, radši jsem to vzdal. Dnes už mám místo pojištěné a zkouším to znovu. Naštěstí to vypadá dobře,“ řekl Antoš.

K objednání do očkovacího centra zájemce o novou dávku vakcíny na svých webových stránkách vybízí praktický lékař František Rolínek. Sám ve své brněnské ordinaci podle webu nenabízí očkování kvůli nízkému zájmu.

Chřipka. Ilustrační snímek
Chřipka v Česku neustále mutuje. Kdy je vhodné očkování a jaké jsou příznaky

Podle přehledu očkovacích míst na webu Ministerstva zdravotnictví mohou lidé v kraji navštívit kromě brněnských center například nemocnici Boskovice na Blanensku, Břeclavskou nemocnici nebo Nemocnici Kyjov v okrese Hodonín.

Očkovací místa v okresech Jihomoravského kraje
Blansko: Nemocnice Boskovice
Brno: FN u svaté Anny, Očkovací centrum Bluedent, Vojenská nemocnice Brno, Zdravotní ústav Brno, Gorkého, FN Brno DĚTI (pacienti 5—18 let)
Břeclav: Nemocnice Břeclav
Hodonín: Nemocnice Kyjov