Řidiči osobních aut se už dalších značek, které zakážou kamionům předjíždění, nemohou dočkat. „Chápu, že nemají omezovače nastavené stejně a jeden tak může jet o půl kilometru za hodinu více. Ale táhnout se za nimi pět minut, než se předjedou, to je o nervy,“ podělil se o svou zkušenost Petr Dvořák z Jihlavska.

Už nyní přibyly zákazové značky u Brna, další jsou plánované zejména na dálnici D1 mezi Prahou a Brnem, především na Vysočině.

Hazardní jízdu předvedl na dálnici D1 na Brněnsku řidič kamionu.
VIDEO: Blízko vážné nehodě na D1. Podívejte, jak s kamionem najel na dálnici

Silničáři na začátku září nainstalovali značky se zákazem předjíždění kamionů na 168. kilometru D1 směrem do Brna a přibyly i na dalších místech. „Nově jsou mezi 168. a 178. kilometrem a 216. a 210. kilometrem D1 směrem do Brna. Na dálnici D2 půjde o 17. až 0. kilometr ve směru do Brna," zmínil tehdy mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.

Zdroj: Deník/Michal Hrabal

Na změně značení spolupracovalo Ředitelství silnic a dálnic s policisty. Zástupce vedoucího jihomoravských dopravních policistů Lubomír Sedlák je rád, že se změny podařily uskutečnit. „Zvýší se propustnost a minimalizuje riziko dopravních nehod, jak v uzavírce, tak na příjezdech k uzavírce," řekl Sedlák.

Další navrhovaná místa pro zákaz kamionů na D1 na jihu Moravy:

  • 165. – 168. km směr Brno
  • 226. – 229,5. km směr Vyškov

Dálnice D2

  • 18. km – hranice se Slovenskem směrem do Brna
  • 0. km – hranice se Slovenskem směrem na Bratislavu