„Záběry ukazují budování estakády přes maloměřické seřaďovací nádraží, dále základů lávky pro pěší přes řeku Svitavu a opěrné zdi vedle Provazníkovy ulice," upřesnila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Piloty stavbaři vrtají jako základ pro mostní estakádu, která překlene náměstí, Svitavu a nádraží. Řidiči se po ní vyveze od Husovického tunelu až do Rokytovy ulice.

Tomkovo náměstí v Brně.
Stavba VMO na Tomkově náměstí: To bude zase Kocourkov, bojí se lidé objížděk

Dělníci momentálně stále ještě pracují na základech pěší lávky přes Svitavu. Překlene ji v sousedství současného vytíženého mostu, přes který vede hlavní silniční průtah oblastí.

Souběžně vedle Provazníkovy ulice budují stavbaři opěrnou zeď. Hotové v tuto chvíli nejsou ani přeložky inženýrských sítí.

Obě části velkého městského okruhu Tomkovo náměstí a Rokytova mají být kompletně hotové v červenci 2024. Podle smlouvy se zhotovitelem stavba dlouhá zhruba 1,2 kilometru potrvá 1 106 dnů. Dělníci staví úseky najednou.

Vizualizace - Velký městský okruh - Tomkovo náměstí.
Nový posun pro šaliny pod mostem: trať na Tomkově náměstí povolili úředníci

Hlavní průtah se přesune na mostní estakádu. Tramvajová a další doprava směřující z Maloměřic do Husovic nebo opačným směrem bude pod mostem.

Státní silničáři za obě části okruhu zaplatí 2,356 miliardy korun. Představitelé města na stavbu uvolní dohromady 175 milionů bez daně.