„Děti měly hledat informace na internetu v hodině fyziky, na noteboocích vypracovat prezentaci jako odpovědi na tyto otázky a v pátek je prezentovat před třídou na známky,“ upozornil tento týden facebookový účet, za kterým stojí pedagog Robert Čapek.

Zadání okomentoval ředitel Zbyněk Minařík. „Téma holocaustu bylo na naší škole mezipředmětovým projektem. Důraz byl kladen především na humanitní předměty, kde žáci vyhledávali a vysvětlovali základní pojmy související s holocaustem, četli knihy a pracovali s tematickými texty. Následně proběhla řízená diskuse. Žáci tak během několika vyučovacích hodin tomu věnovaných získali dostatečný vhled do daného tématu,“ uvedl Minařík pro server iDNES.cz.

Do projektu se podle něj zapojili i učitelé fyziky. „Řečeno na rovinu, tento výstup se vyučujícím hrubě nepovedl a vůbec neměl vzniknout. Je nedostatečně citlivý k danému tématu a rozhodně jej nechci hájit. Považuji to za individuální chybu jednotlivců a mrzí mě, že skvělou práci ostatních částí projektu takto znehodnotili. Chci se osobně omluvit za tento nedostatečně citlivý přístup. Uvědomujeme si, že toto zadání bylo více než nevhodné. Nesouhlasím však s veřejným lynčem učitelů, který se na sociálních sítích rozpoutal,“ prohlásil pro IDNES.cz Minařík.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Tragická nehoda na D1 před Brnem. Dodávka narazila do kamionu, tři lidé zemřeli

Tragická nehoda se stala ve středu na 208. kilometru D1 ve směru z Vyškova na Brno. | Video: HZS Jihomoravského kraje