Návštěvníci se mohli podívat na ukázky vizážistů a maskérek nebo práci různých fotografů. „Letos je tady okolo pětašedesáti vystavovatelů, hledáme stále nové. Pořád se objevují lidé, kteří dělají nové doplňky. Snažíme se, aby návštěvníci, kteří přijdou, viděli, jak pracují,“ poznamenala za pořadatele Kateřina Janoušková.

Kromě svatebních šatů se poohlížely budoucí nevěsty po prstýncích, špercích, květinové výzdobě či svatebních dortech a dalších sladkostech. Muži měli zamotanou hlavu ze širokého výběru kravat i motýlků. Některé doplňky si mohli lidé koupit přímo na místě.

Na aktuální svatební trendy se přišla v sobotu odpoledne podívat třeba Brňanka Barbora Valenčíková. Vzala s sebou i kamarádku, která se bude také vdávat. „Zaujaly nás především dřevěné dekorace. Pobavily jsme se s vystavovateli, vzaly si od nich vizitky a doma popřemýšlíme, které si na svatbu vybereme,“ řekla mladá žena.

Oblíbená je podle Janouškové poslední dva tři roky svatba ve stodole. „Každá druhá nevěsta chce mít potom obřad v růžovém odstínu. Klademe důraz na přírodní materiály a snažíme se přizpůsobit prostorám,“ podotkla zakladatelka agentury Svatby podle Katy.

Svůj stánek měla v Tržnici také půjčovna svítících dekorací Svítící písmena. „Půjčujeme písmena ve dvou velikostech. Devadesáticentimetrová a třiceticentimetrová. Oblíbenější jsou ta větší. Ve večerních hodinách jsou hodně fotogenická. Nejvíce žádané jsou iniciály,“ sdělila Petra Prášek. Nechyběla ani svatební hudba.

Akci navštíví každoročně okolo jednoho tisíce lidí.