Po třech měsících vyjednávání se vedení dopravního podniku dohodlo s odbory na navýšení mezd od ledna příštího roku o pět procent.

„Pokud budou naše hospodářské výsledky dobré, dohodli jsme se na možnosti dalšího navýšení mezd, a to přibližně v polovině roku. Jde o vstřícné gesto vůči našim zaměstnancům, jejichž práce si vážíme a zároveň jsme si vědomi nelehké ekonomické situace, které všichni v posledních letech čelíme,“ vysvětlil generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Kolektivní smlouvu podepsaly obě strany tentokrát na dva roky. V minulosti býval kontrakt pouze jednoroční. „Ke mzdové oblasti se však příští rok v říjnu odboráři s vedením dopravního podniku vrátí a budou řešit nové podmínky pro rok 2025," zmínila mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. Ostatní složky kolektivní smlouvy, jako například odměny, zůstanou stejné i pro rok 2025.

Dopravní podnik navyšování mezd kryje z kompenzace od města Brna a vnitřními úsporami a výnosy z externí činnosti. Jedná se například o pronájem reklamních ploch a zájezdovou dopravu.

Brněnská klinika je první v České republice, která bude operovat s robotickým systémem Versius.
VIDEO: V Brně bude od ledna operovat nový robot, pacientům urychlí zotavení

„Průměrná měsíční mzda našich řidičů včetně přesčasů aktuálně činí 44 792 korun, průměrná měsíční mzda všech zaměstnanců je včetně přesčasů 43 876 korun," vyčíslila Tomaštíková.