Stejnokroj převlékne 1947 zaměstnanců. Vyberou si z osmnácti součástí oděvu, u kterých budou stále převažovat odstíny modré doplněné občasnou bílou a červenou.

Podle ředitele dopravního podniku Miloše Havránka je cílem nejen, aby zaměstnanci vypadali reprezentativně, ale také aby se cítili pohodlně. „Sami si proto mohou vybrat ze široké škály oděvů ty, které jim nejvíce vyhovují. Všechny části stejnokroje jsou navíc ve verzích pro různá roční období. K dispozici mají kalhoty o různých délkách, sukně, košile, polokošile, svetry, vesty, bundy, ale i kravaty, šátky, čepice, zkrátka kompletní sortiment,“ vysvětlil Havránek a dodal, že se těší, až si službu jako řidič v nové uniformě vyzkouší.

Dvacítka řidičů oblečení zkoušela už loni, kvalitu i materiál nových stejnokrojů určili na základě jejich hodnocení. "Mezi nimi bylo například použití prodyšných a nemačkavých materiálů, vhodnost pro všechny věkové i váhové kategorie, moderní vzhled a snadná údržba oděvů," poznamenala mluvčí podniku Hana Tomaštíková.

Nové kousky si pochvaluje i řidička trolejbusu Tereza Černíková. „Musím říct, že jsem příjemně překvapená. Oblečení vypadá hezky, má lepší střih a cítím se v něm opravdu dobře. Navíc si každý může vybrat, co mu sedí, někdo raději nosí mikinu, jiný svetr, je to hodně variabilní,“ zmínila.

Za oblečení pro necelé dva tisíce zaměstnanců zaplatí dopravní podnik třináct milionů korun. „Stejnokroje zaměstnanců Dopravního podniku města Brna představují symbol příslušnosti nejen k podniku, ale k celému městu Brnu, které řidiči a ostatní pracovníci DPMB reprezentují," uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.