Radostné výkřiky malých bruslařů, hokejky a puky skupin mladíků nebo krasobruslařské piruety. Na Žebětínském rybníce byly ve čtvrtek vpodvečer k vidění pokusy o nejrůznější sportovní disciplíny.

„Rybník je mělký, takže strach nemám,“ svěřil se například Radek Chodura při svém odpoledním sportování.

Mrazivé podmínky by podle jihomoravských meteorologů mohly bruslařům přát i nadále. V noci ze čtvrtka na pátek teplota klesne k minus čtyřem až minus sedmi stupňům Celsia, v pátek by se pak měla pohybovat od minus jednoho do dvou stupňů.

Podle veterinářů prodejce nabízel ryby, které plavaly ve vodě bez okysličení. Všechny měly být leklé.
Štědrovečerní jídlo s příchutí leklé ryby. Prodejce v Brně nabízel uhynulé kapry

Na nedaleké Brněnské přehradě však zatím situace bruslařům nepřeje. Led je tam dosud velmi tenký. „V současnosti led na vodní nádrži teprve vzniká a má tloušťku maximálně několik centimetrů. Některé vodní nádrže nejsou zamrzlé vůbec. Proto nedoporučujeme na led vstupovat,“ upozornil mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Kvůli hydrologické situaci navíc vodohospodáři plánují s hladinou přehrad v kraji manipulovat. „Vlivem kolísání může dojít k prolomení zdánlivě dostatečně silné ledové celiny i při menším zatížení. Vstup na zamrzlé plochy za účelem provozování zimních sportů je v každém případě pouze na vlastní nebezpečí,“ dodal Chmelař.