„Srážkové úhrny byly do pěti milimetrů. Na sledovaných tocích měly vodní stavy klesající nebo stagnující tendenci," uvedl v sobotu ráno mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Břeclavský místostarosta Jakub Matuška odpoledne po jednání povodňové komise, která řešila situaci na Dyji a Moravě na facebooku oznámil, že až do odvolání dál platí zákaz vstupu do lesa v oblasti poldru Lanžhot, Kostice, Tvrdonice a Týnec. „Dyje v Břeclavi klesla a je regulována na průtoku 180 kubíků. Máme zde pouze lokální louže. Na Moravě dochází k uzavření poldru. Povodí Moravy se snaží maximálně zabránit škodám na polích a zahrádkách," uvedl.

Brno 16.10.2020 - hráz Brněnské přehrady
Svratka prýští z přehrady, Svitava se vylila. Podívejte se, jak Brnem valí voda

Hladiny na většině nádrží podle mluvčího Chmelaře už nestoupají a po kulminaci jsou řízeně vypouštěny retenční prostory s případným částečným předpuštěním zásobních prostorů. „Manipulaci na vodních dílech provádíme operativně podle aktuální hydrologické situace. Nádrže transformují povodňové průtoky," sdělil Chmelař.

V důsledku předpokládaných srážek a nasycení velké části povodí podle Chmelaře však nelze vyloučit opětovné vzestupy hladin v zasažených oblastech.