O tom, zda je nutné do přírody v místě kruhového objezdu zasahovat, se v Černovicích nedávno strhla diskuze. „Jsem přesvědčena, že tam stromy měly být a měly by se tam vrátit. Nejenže snižují prašnost, ale poskytují také potřebný stín a ochlazují okolí až o několik stupňů,“ podotkla černovická zastupitelka Jitka Silárzská. Současně doplnila, že se díky stromům stalo z frekventované křižovatky na krátkou dobu i příjemné místo pro lidi.

Argumentem pro odstranění stromů bylo nesouhlasné stanovisko policistů, podle Silárzské rozhodoval odbor dopravy brněnského magistrátu a Brněnské komunikace. Ti však shodně popírají, že by likvidaci stromů prosazovali. „Zeleň zde byla ze stavby vyjmuta, naše firma s ní nemá nic společného,“ uvedla mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová.

Likvidaci mladých stromů neschvaluje například Lada Kalmárová z brněnských Černovic. „Mohlo se to vědět předem. Hodilo by se, kdyby byla vysazena náhrada někde jinde,“ sdělila místní žena.

Stejný názor sdílí i Helena Marholdová. „Vzhledem k tomu, že na mnoha kruhových objezdech jsou stromy daleko větší a silnější, myslím, že jejich bylo jejich odstranění zbytečné. V jiných městech jsou takové kruhové objezdy, přes které není vůbec vidět. Nikdo nezaručí, jestli se stromy znovu ujmou,“ zhodnotila situaci Brňanka.