Nejprve začali dělníci úracovat na nástupišti směrem z centra. „Součástí rekonstrukce je kromě bezbariérového nástupiště i nový povrch z betonové dlažby včetně prvků pro lidi se sníženou schopností pohybu a orientace, označník, zábradlí a také přístřešek pro cestující v obou směrech," vyjmenovala mluvčí dopravního podniku Barbora Doležalová.

Zastávky budou fungovat i při rekonstrukci, ale v jiné poloze. Měla by být u parku Lužánky. „Od úterý 11. července od sedmé hodiny ráno do ukončení prací bude zastávka Antonínská pro linky 1, 6, N90 a N91 směr Královo Pole přeložena přibližně o 120 metrů vpřed," zmínila Doležalová.

Rekonstrukce obou zastávek potrvá do konce srpna, v provozu budou poprvé první zářijový den. „Předpokládané náklady jsou více než čtyři miliony korun, a to pro oba směry," vyčíslila mluvčí.

Dopravní podnik už v poslední době rekonstruoval i další zastávky na trase frekventované tramvajové linky 1. Jednalo se například o zastávky Pionýrská, Hrnčířská, Šumavská a Kartouzská. „Přístřešky a další prvky nástupišť mají jednotný vizuální styl," doplnila Doležalová.