Dopravní podnik přesunul zastávku ke vstupu do areálu Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity dočasně kvůli opravě protějšího domu. „Nedávno jsme ji vrátili do původní polohy v blízkosti křižovatky s Veveří ulicí, která je zatím trvalá. Máme na starosti označení zastávky, mobiliář je věcí městské části,“ vysvětlila mluvčí podniku Hana Tomaštíková.

Úředníci radnice Brna-středu, na jehož území zastávka leží, v pondělí o lavičce ponechané na dočasném stanovišti nevěděli. „Hned v úterý situaci napravíme a lavičku přemístíme na trvalou zastávku. Naši úředníci si s pracovníky dopravního podniku nepředali informaci o přesunu zastávky o vánočních svátcích,“ uvedla v pondělí mluvčí Brna-středu Kateřina Dobešová.

V prostorách brněnského divadla Reduta vystavují fotografie herečky Terezy Kostkové pro SOS dětské vesničky. Vernisáž výstavy zahájila v pondělí vpodvečer přímo herečka.
Herečka Kostková v brněnské Redutě zviditelňuje SOS dětské vesničky

Ponechání lavičky na místě bez zastávky zaznamenali někteří Brňané. „Považuji to za úsměvnou záležitost. Zároveň mi připadá jako typický případ pomalého fungování úřadů,“ řekl třeba Mirek Ševčík.