Proti zastávce se postavil spolek místních Pohoda bydlení na ulici Březinova a jeho zástupci sepsali petici. „Považujeme projekt za nesmyslný. V ulici ubude parkovacích míst, zkomplikuje se doprava, zvýší se hluk i množství zplodin z aut. V petici se lidé jasně vyjádřili proti stavbě třetí zastávky na půl kilometru dlouhé ulici,“ sdělil předseda spolku Viktor Šťovčík.

Nová zastávka má ale podle zástupců žabovřeské radnice, kteří o její stavbu zažádali, pomoci starým a méně pohyblivým lidem z okolí. „Skupiny pro zastávku i proti ní jsou zhruba stejně velké. Problém je, že starší lidé nejsou tak slyšet. Rozhodnutí jsme proto nechali na brněnských zastupitelích,“ řekl starosta Pavel Tyralík.

Stavba zastávky v menším rozsahu bude stát asi sedmdesát tisíc korun. „Uděláme úpravy jen v nezbytném rozsahu. Vodorovným značením vyznačíme zastávku na obou stranách ulice, doplníme i přechod pro chodce,“ informovala mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová.

Podle zástupců odboru dopravy brněnského magistrátu bude v případě dopravních i jiných problémů možné značky odstranit a zastávku zase zrušit. „Jednodušší varianta zastávky nevyžaduje stavební povolení. Pokud se neosvědčí, bude možná její snadná demontáž,“ uvedl za odbor dopravy Dušan Kotisa.

Odpůrci se ale obávají, že na místě označené zastávky bude následovat stavba podle původního záměru, kvůli níž by museli dělníci například posunout sloupy veřejného osvětlení. Kritizují také to, že v místě údajně bez stavebního povolení už v květnu vzniklo vydlážděné nástupiště.