Případ policisté prověřují pro podezření z přečinu výtržnictví. „Na místě kolegové ohledali místo činu a na řadu pak přišly výslechy. Policisté při nich zjišťují okolnosti použití zbraně i to co jí předcházelo. Přivítají také svědectví nebo kamerové záznamy od dalších osob, které incident mohly vidět," uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Na místo dorazili jako první brněnští strážníci. „Vyjížděli jsme do Oblé ulice, kde čekala mladá rodina se psem. Otec od této rodiny strážníkům popsal, že středně velký pes jiného muže na jejich psa zaútočil," popsal mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Podle otce rodiny se v těsné blízkosti psa nachomýtl i jeho malý syn a v tu chvíli vytáhl zbraň a vystřelil. „Šlo o legálně drženou zbraň. Postřeleného psa jsme i s jeho majitelem převezli služebním autem na veterinární ošetření," dodal Ghanem.

V pátek 22. září začala demolice budov u dolního nádraží v Brně.
VIDEO: Demolice budovy u dolního nádraží v Brně. Podívejte se, co z ní zbylo

Podle zjištění Deníku pes později uhynul. Majitel zastřeleného psa strážníkům tvrdil, že použití zbraně bylo zbytečné. „Podle něj nedošlo k zásadnímu ohrožení, byl to pouze mžik, kdy se pes vymanil z jeho kontroly," sdělil Ghanem. Podle informací brněnských strážníků měl údajně útočící pes náhubek a byl bez vodítka. Pes, který měl být napadený, byl na vodítku a bez náhubku.