Na úterním zasedání takto komentovali bod, který se věnoval rozdělovaní příjmů města Brna mezi jednotlivé městské části. „Zeleň je něco, co bych považovala za kritickou infrastrukturu města. Když tady nebudou stromy, nebude se tady dát žít. Bude potřeba přistoupit k dalším opatřením, aby ji intenzivní slunce tolik nevysilovalo,“ řekla zastupitelka za Zelené Jasna Flamiková.

Podle vyjádření části opozice se objem peněz pro městské části sice každoročně navyšuje, ale procenta nerostou tak rychle jako inflace.

Obyvatelé brněnské Líšně si stěžují na výpadky proudu. Ilustrační snímek.
Výpadky elektřiny v Brně. Vítr i kuna škodí v Líšni, změna nastane do dvou let

S razantnějším nápadem přišel zastupitel za SPD Jiří Kment. „Požádal bych Veřejnou zeleň města Brna, aby přehodnotila skladbu dřevin, které se tady vysazují. V zahraničí je běžné, že se sadí teplomilnější a odolnější druhy. I na poušti rostou některé stromy,“ navrhl.

Kmentův návrh se ale u ostatních zastupitelů s pochopením nesetkal. „Není jednoduché takové druhy vybrat. Věřím tomu, že Veřejná zeleň města Brna dělá vše pro to, aby to tady bylo co nejlepší. To, že něco roste na poušti ještě neznamená, že to poroste i tady,“ reagovala Flamiková.

Zdroj: Youtube

Podle předsedkyně finančního výboru brněnského zastupitelstva Andrey Pazderové z ODS uvolní Brno z rozpočtu svým městským částem příští rok o tři sta milionů korun více než loni.

Podobně se vyjádřila také její kolegyně z ODS a primátorka Markéta Vaňková. „Příspěvek pro městské části jsme zvýšili o více než čtrnáct procent. V celkové částce je to více než tři sta šedesát milionů korun. Jedná se hlavně o provozní náklady, které jsou vyšší než v minulém roce,“ vysvětlila navýšení peněz pro městské části Vaňková.

Divadlo Husa na provázku umožňuje lidem, aby zavzpomínali na zemřelého politika vzkazy v kondolenční knize. Karel Schwarzenberg zesnul v neděli 12. listopadu.
Provázek vzpomíná. Brno se loučí s Karlem Schwarzenbergem dojemnými vzkazy

Úterním podnětům zastupitelů k problematice zeleně se bude vedení města podle Vaňkové zabývat v dalších týdnech podrobněji.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Unikátní záběry nového nádraží v Brně. Prohlédněte si ho pohledem chodců

Zdroj: Benthem Crouwerl Architects a West8