Jakmile vláda oznámila termín, kdy kadeřnictví otevírají, telefon má v neustálé permanenci. „Předtím lidé telefonovali jedenkrát, dvakrát denně, teď mám i dvacet telefonátů od zákazníků, kteří se chtějí objednat, za hodinu. Lidé se chtějí předobjednat nejlépe hned na pětadvacátého května," říká Humlová.

Brněnská kadeřnice nyní přemýšlí, podle jakého klíče domluvit objednávky pro první dny fungování. „Někteří byli objednaní už na třináctého března. Jiní si udělali hlavu doma sami, nepovedlo se jim to a nyní naléhají, že takhle chodit nemohou. Každý zákazník má pocit, že je nejdůležitější na světě. Je těžké vybrat, kdo je z nich důležitý, kdo není," poukazuje kadeřnice.

Brno 14.4.2020 - fontána před Janáčkovým divadlem
Podívejte se: Brněnské fontány ožívají, před Janáčkovým divadlem už tryská voda

Za normálních okolností k ní pánové většinou chodí jednou za tři až pět týdnů, dámy jednou za měsíc až pět týdnů. „Do dvaasedmdesáti dnů, co bych měla mít zavřeno, už je to několik barvení," přibližuje.

Na opětovné otevření salonu se nijak zvlášť nepřipravuje, pouze se snaží mít co nejvíce dezinfekčních prostředků. „Skupuji víc dezinfekce, více gelu, mám vymyšlené i speciální jednorázové roušky. Když budu barvit nebo stříhat, abych nepřestříhala šnůrky, nebo abych zákazníkům neobarvila látkové," zmiňuje.

Ilustrační foto
Praktičtí lékaři v nouzi. Na Brněnsku kvůli viru omezili kontakt s pacienty

Už má zakoupené látky, z nichž se jednorázové roušky dělají. „Klasickou zdravotnickou izolepou je přilepím na obličej," doplňuje.

Ztráty zatím do detailu nepočítala, ale podpora pětadvacet tisíc korun od státu je podle ní nedostatečná. „Jsme v nákupním centru, kde pětadvacet tisíc nestačí ani na jeden nájem. Mám i zaměstnance. Takže škody budou ve statisících. Pětadvacet tisíc do větších provozů mi přijde jako výsměch," konstatuje Humlová.

Nepomůže podle ní ani odsunutí nájmů. „Když se nakupí, bude to možná ještě horší," dodává.

Domácí násilí je velký problém, za který se mnoho lidí stydí. A neřeší to.
V karanténě na jihu Moravy přibývá hádek i domácího násilí