Už od zítřka bude na Cejlu zavřený pravý jízdní pruh ve směru od ulice Radlas po Francouzskou. Směrem od Cejlu nebude průjezdných i sto metrů sousední Tkalcovské ulice. Městská hromadná doprava ale pojede. „Rekonstrukce je nutná, abychom zajistili co nejkvalitnější dodávku tepla. Všechny informace najdou obyvatelé dotčených lokalit na letácích ve svých schránkách,“ informoval generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

Omezení se dotknou i návštěvníků hypermarketu Albert. „Příjezd na parkoviště nebude z ulice Cejl. Lidé musí jet po Plynárenské, zezadu,“ upřesnil stavbyvedoucí Marek Dohnálek.

Práce na tramvajových kolejích v úseku Soudní – Francouzská začnou o letních prázdninách. „Výměna kolejí navazuje na rekonstrukci Zábrdovického mostu. Z něj odpojí sítě, a tak by tramvaje po Cejlu stejně nejezdily. Situace jsme využili, abychom opravili koleje ve zhoršeném technickém stavu,“ odůvodnil ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. 

Dopravní podnik opraví víc než půl kilometru kolejí, postará se také o odvodnění a odhlučnění trati. Cejl zavřou stavaři od Radlasu po Francouzskou a poté až po Soudní ulici, boční ulice budou dostupné z opačných směrů. Práce na kolejích na rozdíl od ostatních oprav potrvají jen do konce prázdnin.

HANA KOTOUČOVÁ