Letadlo mělo přistát v pondělí odpoledne na brněnském letišti v Tuřanech. „Dostali jsme informaci, že nepřiletí, důvod aktuálně neznám. My jsme byli na přijetí pacientů připraveni," sdělil Žára.

Dezinfekce veřejných prostor v centru Brna na náměstí Svobody.
Armáda čističů vtrhla do Brna. Podívejte se, jak dezinfikují náměstí Svobody

Podle mluvčího brněnského letiště Jakuba Splavce už letadlo v pondělí určitě nepřiletí. „Letadlo nepřiletělo na základě doporučení lékařského týmu na francouzské straně. Nic bližšího nevíme. Jestli přiletí v dalších dnech, nevíme,“ uvedl Splavec.

Ilustrační foto.
Už čtvrtá oběť koronaviru na jihu Moravy. Muž ve vážném stavu v nemocnici zemřel

Nakonec zřejmě francoužští pacienti do Brna, ani jinam do České republiky, vůbec nepřiletí. „Situace na východě Francie se zlepšuje, premiér Édouard Philippe informoval Andreje Babiše, že šestici pacientů je možné léčit na místě a nebudou tedy převezeni," informovali zástupci francouzského velvyslanectví v České republice na twitteru.

Spisovatel Martin Reiner
Brněnský nakladatel vyzývá vládu a poslance: otevřete knihkupectvíO přijetí šesti francouzských pacientů s těžkým průběhem nemoci Covid-19 do brněnského zařízení informoval v neděli v České televizi premiér Andrej Babiš. Šlo by o první takovou pomoc České republiky evropským zemím, které jsou nemocí mimořádně vytížené a jejichž nemocnice nápor pacientů nezvládají.