Protihluková stěna pomalovaná vandaly nejrůznějšími obrázky, jednotlivé drolící se schody a do očí bijící poměrně nové zábradlí. Takový pohled se nyní naskytne lidem, kteří se Puškinovou ulicí vydají k podchodu nebo k obchodnímu domu. Nejnovějším požadavkům nevyhovuje ani technický stav schodiště. „Máme potvrzeno, že jej dělníci začnou opravovat od začátku září. Rekonstrukce následně potrvá do konce měsíce,“ upřesnil žabovřeský starosta Filip Leder.

Na kolik opravy vyjdou však nevěděl. „Musím říct, že mě tento neutěšený stav již nějakou dobu trápil, stejně jako některé z obyvatel. Firma Brněnské komunikace vybrala zhotovitele a zpracovala inženýrské opatření, k zahájení stavby je tak v podstatě vše připraveno,“ pokračoval Leder.

Zdroj: Deník/Terezie Sekáčová

Řada tamních obyvatel čeká na obnovu schodiště jako na smilování. Stěžují si přitom nejen na nepříznivý vzhled, ale i na možné nebezpečí, které u starého schodiště může číhat. „Podívejte se, jak se ty schody drolí. Stačí špatně šlápnout a jedete dolů. Už to radši obcházím po té rampě pro kola, tak doufám, že mě nic nepřejede,“ stěžovala si redaktorce Deníku například penzistka Milada Foltová.