Na provozování se její představitelé domluvili s majiteli budovy na adrese Hybešova v polovině loňského roku. Od té doby prostor opravili a v lednu pak otevřeli lidem. „Při rekonstrukci jsme naráželi na vtipné situace, kdy na místech, kde původně byly salónky pro dívky s klienty a spousta červených světel, je dnes místnost pro modlitby, setkání dobrovolnických týmů a pro matky s dětmi. Dá se říct, že se uzavřel kruh a budova Ponrepa se vrátila zpátky ke svým kulturním začátkům,” popsal pastor Michal Apetauer.

V roce 1939 vzniklo v domě kino Grand Bio jako obdoba pražského kina Ponrepo. Stejnému účelu, ale postupně s několika různými názvy, sloužilo až do roku 1995. Poté se prostor proměnil na nonstop bar s biliárem a striptýzem pojmenovaný Ponrepo podle průkopníka české kinematografie Viktora Ponrepa. Sál se využíval také k příležitostným koncertům a dalším kulturním akcím.

Stavbaři budující části velkého městského okruhu Tomkovo náměstí a Rokytova se přesunuli do kolejiště maloměřického nádraží. Začínají tam vrtat piloty.
Netradiční pohled na stavbu VMO v Brně: piloty estakády vrtají mezi vlaky

Činnost Ponrepa skončila před pěti lety. Plán na oživení místa za účelem kulturního a konferenčního sálu s názvem New Ponrepo překazila pandemie.

Církev tam momentálně pořádá nedělní bohoslužby. Počítá i se semináři, pronajímáním sálu pro konference a kulturní akce nebo se zřízením kavárny. „Jsme moc rádi, že se nám podařilo najít takový prostor přímo v centru Brna, zvlášť s takto barevnou minulostí. Věříme, že jedním z poslání církve je být blízko lidem bez ohledu na jejich minulost. Nové místo nám v tomto rozhodně pomůže,” uvedl Apetauer.

Demo tour 2022 v brněnské Líšňi.
Stavební a demoliční stroje v akci: podívejte se, jak řádí v líšeňském lomu

CityHouse je součástí státem uznané Apoštolské církve. Funguje od svého založení v roce 2018.