Peníze poputují na přípravu projektu dosud neexistujícího parku Rokle, ve který se má přeměnit zanedbaná plocha ležící blízko hranice mezi Řečkovicemi a Medlánkami. Využijí je také zástupci Brna-severu, kde připraví druhou etapu obnovy parku Marie Restituty na pomezí Husovic a Černých Polí. „Z původních tří strmých cest vzniknou pouze dvě cesty, které propojí Provazníkovu s Elgartovou a koncem Rotalovy ulice. V dolní části parku má vzniknout takové náměstí, kde lidé nově získají možnost se potkat a pobavit se, nikoliv se pouze vyhýbat na prudkých cestách," popsala radní Brna-severu pro životní prostředí Marie Kselíková.

Doplnila, že tyto práce souvisí s plánovaným umístěním sochy Marie Restituty do stejnojmenného parku. „Přišlo nám hloupé, aby se pak na poslední chvíli řešilo, kde socha bude stát, zda už je pro ni místo připravené nebo se musí jeho revitalizace udělat dodatečně po jejím umístění. Chceme mít proto vypracovaný projekt, abychom byli připravení, jak bude místo vypadat," vysvětlila Kselíková.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný na tiskové konferenci ve Fakultní nemocnici Brno k tématu slučování nemocnic.
Brnu zůstanou dvě fakultní nemocnice. Slučovat se nebudou, rozhodl Blatný

Při první etapě se před zhruba dvěma lety dočkala obnovy horní část parku. Vznikl tam nový mlatový chodník s vyhlídkovou terasou, místní využívají propojení parku s Tišnovskou ulicí. Součástí prací bylo také kácení náletových porostů a výsadba nové zeleně.

Naopak na úplném začátku vzniku nového parku jsou momentálně v Řečkovicích, kde mohou díky rozhodnutí městských zastupitelů začít připravovat projektovou dokumentaci na proměnu místa bývalé cihelny u Podpěrovy ulice. „Kolik tam můžeme v budoucnu udělat výsadeb, jakou zeleň zasadíme, zda tam vzniknou i sportoviště, to budeme vědět teprve na základě dalších kroků. Otazníkem nyní také je, kdy park vůbec vznikne," uvedl řečkovický starosta Marek Viskot.

Ilustrační foto.
Agresivního přítele bodla nožem. Chtěla jsem ho jen postrašit, hájila se žena

Lokalita se nachází na území Řečkovic, na opačné straně ulice už ale začínají Medlánky. Proto představitelé obou městských částí plánují společně místo dlouholetého bronwfieldu zkultivovat do podoby nového parku.

Řečkovičtí získali na projektovou dokumentaci parku Rokle půl milionu korun. Zástupci Brna-severu připravují druhou etapu revitalizace parku Marie Restituty za 1,2 milionu korun. „Už nyní víme, že budou vypsané dotační programy na revitalizace a obnovy parků, i proto u těchto dvou dáváme peníze na projektovou dokumentaci," řekl náměstek primátorky pro životní prostředí Petr Hladík.