Pivovar předpokládá, že o zelené pivo bude i tento rok velký zájem. Větší množství ale vařit neplánují. „Objem oproti minulému roku navyšovat nebudeme. Chceme totiž, aby byl Zelený čtvrtek pro lidi sváteční událostí a na pivo se opravdu těšili, protože ho bude jen omezené množství,” vysvětlil ředitel a vrchní sládek pivovaru Ondřej Koucký.

Tradiční zelenou barvu dodávají pivu speciální přísady. Receptura ale zůstává výrobním tajemstvím. Znají ji pouze čtyři lidé. „Můžu jen prozradit, že pivo vaříme ze speciálního světlého moravského sladu. V přesně daný okamžik do něj přidáváme silný bylinný výluh. Výsledný vzhled a zaoblenou chuť mu pak dodá likér. Ten se do piva vlévá před filtrací po tom, co několik týdnů dozrává v našich ležáckých sklepech,” popsal Koucký.

Zelené pivo letos poputuje do zhruba čtyř a půl tisíc restaurací v celé zemi. „Už druhým rokem vaříme i pro naše sousedy na Slovensku. Z celkového množství vyvezeme za hranice asi pět set hektolitrů,” řekl ředitel výroby a distribuce Milan Schramm.

Zelený čtvrtek připadá tento rok na devětadvacátého března. V tento den začnou hospodští Zelené pivo čepovat. Podle zástupců pivovaru zvládnou lidé necelých pět tisíc hektolitrů vypít nejpozději do poloviny dubna. „Dva týdny a bude pryč,” domnívá se Schramm.

ZUZANA PEKÁRKOVÁ