Ve filmu si zahrají i lidé, kteří přišli v odpoledních hodinách na koncert Prago Union, který se odehrával na stejném místě. "Natáčíme scénu volebního mítinku fiktivního kandidáta na prezidenta republiky, pro kterého začne pracovat hlavní hrdina filmu. Zelný trh jsme si vybrali, protože je to podle nás nejhezčí náměstí v Brně," okomentoval svůj výběr režisér Petr Zelenka.

Ve snímku, který se do kin dostane nejspíš příští rok v únoru, najdou lidé i další kulisy nejen z Brna, ale i z jižní Moravy. "Natáčet budeme ještě na výstavišti, v klubu Melodka nebo ve Slavkově u Brna, kam jsme zasadili scénu módní přehlídky s drony nesoucími kabelky. Natáčet se chystáme také na mostě u hradu Veveří," dodal Zelenka.

Zaměstnanci Střediska volného času Lužánky zatancovali pod kopyty koně sochy Jošta na Moravském náměstí v Brně
Sedmdesátiny oslavilo středisko flashmobem pod koněm

Kromě režiséra mohli procházející lidé zahlédnout také kameramana Alexandera Šurkala nebo herce Miroslava Hanuše. Na place se objevila i Veronika Khek Kubařová. "Hraji mladou právničku, která pracuje pro prezidentského kandidáta. Prostřednictvím spletitých situací se začne vyvíjet vztah mezi mojí postavou Evou a Kryštofem Hádkem. Ráda spolupracuji s Petrem Zelenkou, naposledy jsem s ním spolupracovala v Dejvickém divadle," popsala Kubařová.

Film modelář obdržel dotaci 2,3 milionů korun z jihomoravského filmového fondu. Podmínkou dotace je vyčerpání celé částky v daném kraji.