O výhře brněnského týmu nepochyboval od začátku třeba Jiří Kostka, který přišel fandit s dvěma dětmi. „Užíváme si to tady. Obvykle nemám na zápasy čas a musím se dívat jen v televizi," podotýká.

Na počátku dostává Kometa dva góly, skóre ale rychle vyrovnává. Na konci první třetiny skandují fanoušci jméno Tomáše Malce, který se zasloužil o třetí branku Brna. Děti tleskají na ramenou tatínků, hokejistům fandí i řada žen. „Máme velké šance, musíme vyhrát," říká Brňanka Sandra Steinhauserová.

V dalších dvou třetinách jsou fanoušci čím dál živější. „Kometa na hrad!" křičí mladý cyklista s modrými vlasy a přilbou.

„Jedenáct bratříčků čeká na dvanáctého," hlásá nápis na kartonové tabuli, kterou má přivázanou na břiše a zádech. Připomíná počet titulů.

S přibližujícím se závěrem zápasu znějí povzbuzující hesla téměř v kuse. Z ničeho nic si celý dav diváků dřepne na zem. „Povstaň, jsi-li Kometa," vyzývá fanoušky komentátor. Vstávající diváci postupně vytváří vlnu. S pokřiky a potleskem.

Areál pečlivě střeží ozbrojené hlídky policistů. Na jeho okraji brázdí prostor policejní auta. „Zadrželi jsme jenom dva lidi, kteří se fyzicky napadli. Situaci vysvětlují na služebně. Jeden z nich nadýchal přes tři promile alkoholu," hodnotí policejní mluvčí Pavel Šváb.

Finální minuty sledují lidé s mírnou nervozitou. Při každém pohybu puku kolem branky Komety se jim tají dech. „Deset, devět, osm, sedm," odpočítávají davově. Závěrečnou sirénu pak doprovází obrovský potlesk a povyk. Následně se celým centrem ozývá jednohlasně Komeťácká hymna.

Radost z vítězství neskrývá třeba Petra Kupková, která přišla fandit s mladším bratrem. „Po prvních dvou gólech to bylo napínavé, ale vzhledem k tomu, že je Kometa obvykle zpočátku dostává, nepřekvapily nás. Věděli jsme, že vyhrajeme," vypráví vesele sourozenecký tým v hokejových dresech.

Brněnští strážníci po celý večer žádné výraznější problémy nezaznamenali. „Většina lidí odešla hned po závěrečné siréně na hlavní nádraží a celkem rychle odjela tramvajemi. Zůstala tady jen zhruba třetina fanoušků, u stánků s nápoji," popisuje po zápase mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.