Na rozhodnutí Deník upozornil TADY. Jedna z nejznámějších cukráren ve městě nyní zájemce vezme i do dvoupatrové výrobny. Chce je přesvědčit, že má vše v pořádku. Návštěvníci mohou přijít v sobotu 18. listopadu v jednu a ve tři hodiny odpoledne.

„Respektujeme stanovisko Potravinářské inspekce. Ze skladu, který je určen primárně pro nepotřebné vybavení, jsme ihned odstranili a zlikvidovali oleje, balené mouky a vejce. Naše výroba funguje bez omezení, zákusky a dorty nepečeme ve skladu. Chystáme se na vánoční sezonu a těšíme se na všechny návštěvníky, jejichž důvěru jsme neztratili. Jsme tu sedmaosmdesát let a budeme tu dál,“ řekl provozovatel kavárny Tomáš Zeman.

Rekordní zájem o létání z Brna. Zima nabídne premiéru, první dálkovou linku
Rekordní zájem o létání z Brna. Zima nabídne premiéru, první dálkovou linku

Státní zemědělská a potravinářská inspekce počátkem listopadu rozhodla o částečném zákazu užívání skladu nacházejícího se v mezipatře výrobních prostor provozovny pro účely skladování potravin.

„Důvodem jsou zjištěné hygienické nedostatky, provozovna jakožto celek uzavřena nebyla,“ vysvětlovali inspektoři prostřednictvím webu Potraviny na pranýři.

Historie Zemanovy cukrárny

  • Je jednou z posledních prvorepublikových kaváren s původním dochovaným interiérem.
  • Od roku 2013 má památkovou ochranu.
  • Budovu s kavárnou si nechal postavit brněnský cukrář Josef Sedláček se svým synem Vilémem, otevřeli v roce 1937.
  • Mistr cukrář Adolf Zeman, jehož jméno dnes nese, do ní přišel jako patnáctiletý učeň v roce 1948 a strávil v ní celý život. Letos v květnu zemřel v nedožitých 90 letech.
  • Ve skladových prostorách se nachází jak věci z dob jeho působení, tak dokonce i z dob Sedláčka.