Podsedník stál v čele města necelých sedm měsíců roku 1990. „Byl po dvaačtyřiceti letech prvním nekomunistickým primátorem. Kvůli perzekuci svého otce Josefa Podsedníka, bývalého předsedy Ústředního národního výboru Brno, pracoval v také různých dělnických a technických profesích,“ uvedl o bývalém primátorovi Ivo Klemeš z tiskového střediska brněnského magistrátu.

Pohřeb prvního polistopadového primátora
- S Podsedníkem se lidé naposledy rozloučí v úterý 6. února v půl jedné odpoledne.

- Pohřeb se uskuteční v obřadní síni krematoria v Jihlavské ulici.

S Podsedníkem za jeho politické aktivity v brněnském zastupitelstvu spolupracoval třeba Václav Čermák. „Voleb jsem se také zúčastnil, ale Podsedník dostal o pár hlasů víc než já a stal se primátorem. Do práce na magistrátu se pak vrhl s velkou vervou. Prosazoval třeba volnou ekonomickou zónu letiště. To podle mě nebylo moc reálné. Zasloužil se ale o převedení letiště, tehdy vojenského, na město, do civilního užívání,“ řekl.

V čele města ho 7. prosince 1990 vystřídal Václav Mencl.

Otec exprimátora, Josef Podsedník byl členem ilegálního Národního výboru a organizoval sociální pomoc rodinám postiženým ztrátou živitele. Několik let také strávil ve vězení.

„Po komunistickém převratu byl v září 1948 zatčen a odsouzen na 18 let. Ve vězení strávil víc než 15 let, propuštěn byl až ve svých šedesáti letech,“ popsala Hana Jordánková na Internetové encyklopedii města Brna.