Billová si zahrála v téměř dvaceti filmech, jako Kufr plný nadějí a Šance jako hrom a seriálech jako Detektiv Martin Tomsa nebo Četnické humoresky.

„Významnou součástí její herecké činnosti byla práce pro dabing, za niž byla roku 2006 oceněna Cenou Františka Filipovského za celoživotní mistrovství," zmínila mluvčí brněnského městského divadla Kateřina Vížďová.

Herečka pocházela z hudební rodiny. Byla dcerou hudebního režiséra v rozhlase a sama začínala v Kühnově pěveckém sboru.

Herectví studovala na Janáčkově akademii muzických umění, jejími spolužáky byli Ladislav Lakomý, Josef Somr či Bořivoj Navrátil. „Absolvovala jsem rolí paní Alvingové v Ibsenových Strašidlech a od té doby se datuje i má celoživotní touha podívat se do Skandinávie. Tenhle velký sen se mi splnil až po třiceti letech, v roce 1986. Jela jsem tam se Sportturistem. Ve svých dvaapadesáti letech jsem se učila stavět stan a spala jsem v něm až za polárním kruhem,“ vzpomínala po letech Billová.

S Městským divadlem Brno se rozloučila v roce 2007 rolí Převorky kláštera v muzikálové baladě Markéta Lazarová. Jejím mnohaletým životním partnerem byl herecký kolega Maxmilián Hornyš.