O jeho zřízení tam uvažují představitelé Brna-středu, kteří žádají po úřednících magistrátního odboru dopravy prověření možnosti umístění přechodu. „Lidé přes silnici živelně přechází, je tam i docela provoz. Místo sice funguje i bez přechodu, ale kdyby tam byl, situaci by to pomohlo," řekl radní Brna-středu pro dopravu Jan Mandát.

Doplnil, že hlavním důvodem uvažovaného zřízení přechodu není, že by místo bylo pro pěší podle statistik nebezpečné. „Spíš nám jde o to, aby se přecházející chodci usměrnili na jedno místo a měli přednost před auty," vysvětlil Mandát.

U Hajan se ve středu odpoledne srazilo osobní auto s dodávkou. Jeden z vozů skončil v příkopu.
Sníh na silnicích: řidič auta se při střetu s autobusem u Moravan těžce zranil

Městský radní pro dopravu Petr Kratochvíl tam nový přechod dovede představit, nejdřív jeho umístění ale musí prověřit úředníci odboru dopravy. „Přitom musí získat také stanovisko republikové policie," zmínil Kratochvíl.

V nejbližším okolí uvažovaného místa se nyní nachází dva přechody. Přes jeden pěší přechází na světelné křižovatce s Rooseveltovou ulicí.

Brněnský ústřední hřbitov. Ilustrační foto
Hrobníci v Brně v zápřahu: kopou o čtvrtinu víc hrobů, pomáhají lidi od bazénů

Další lidé najdou nedaleko konečné trolejbusů. Za silnicí u kostela svatého Tomáše začíná pěší zóna.

Kromě aut místem co chvíli projíždí tramvaje. Nedaleko se totiž nachází významný přestupní uzel Česká, kde zastavuje několik tramvajových linek a také trolejbusy.

Stačilo několik vteřin a Simoně Tůmové z Blanenska se změnil život. Místo shánění vánočních dárků skončila ve vážném stavu v nemocnici. Po autonehodě, kterou zavinil opilý řidič.
Na silnici smrti u Kuřimi jí vjel do cesty opilý řidič: Hlavní je, že žiju, říká

Krajský koordinátor Besipu Pavel Čížek upozornil, že chodci mají povinnost přechod použít, pokud se nachází ve vzdálenosti do padesáti metrů. „V tomto ohledu tam může být zřízení nového přechodu problém, protože je otázkou, zda se pro pěší přirozený koridor, ke kterému při cestě ze zastávek Česká do parku dojdou. Když se udělá v místě, kde ho budou chodci ignorovat, povede to akorát k vynucenému pokutování chodců, kteří ho nepoužijí," poznamenal Čížek.

Republikoví policisté se k možnosti umístit na náměstí nový přechod nechtěli vyjádřit, protože dosud k němu nezpracovávali stanovisko a tamní situaci tak neposuzovali. „Důraz vždy klademe na bezpečnost všech účastníků silničního provozu. Kromě chodců tam zahrnujeme třeba i cestující v tramvajích," sdělil policejní mluvčí David Chaloupka.