Do chlebíčkové výzvy se se svým příběhem a receptem zapojila i Američanka Issis z Hondurasu. „Na začátku pro mě bylo těžké porozumět tomu, proč si lidé v české kultuře tak málo projevují náklonnost. Pak jsem pochopila, že prostě jenom potřebují více času,“ svěřila se mladá žena.

Američance se v Brně nejvíce líbí náměstí Svobody. „Pro mě má velké kouzlo. Je to takové srdce města. Je na něm úžasné to, že tady lidé snadněji navazují kontakt a dokonce i místní jsou otevřenější a přístupnější,“ popsala Američanka.

Základ jejího receptu na česko-honduraský chlebíček tvoří chismol. „Je to směs nadrobno nakrájených rajčat, papriky, cibule a limetky. Veku nejprve potřu pomazánkou s černých fazolí, na to dám nastrouhaný balkánský sýr a navrch chismol. Podle mě tento chlebíček svým způsobem představuje krásnou rovnováhu mezi kulturami,“ uvedla cizinka.

Dobrodružství bobra Bédi si díky autorce dětských knih Petře Santlerové přečtou také ukrajinské děti.
Napsala knihu o životě bobrů. Teď ji přeložila ukrajinským dětem. Podívejte se

Projekt vyvrcholí společným setkáním všech zúčastněných, které je plánované na přelom letošního května a června. „Ještě nemáme přesný termín a místo, ale určitě se to uskuteční v Brně. Na akci plánujeme kromě ochutnávky nejrůznějších chlebíčků s marinovanými hřiby či avokádem také představení digitální kuchařky s cizokrajnými recepty a zajímavými texty o migraci,“ přiblížil mluvčí organizace Nesehnutí Marek Hadrbolec.

Cílem iniciativy je šířit mezi Brňany základní informace o migraci a zvyšovat povědomí o cizincích žijících v Brně. „Do výzvy se zapojili lidé například z Maroka, Tanzanie, Sýrie, Ukrajiny či Dominikánské republiky. Podporujeme mladé příchozí v tom, aby sdíleli své životní příběhy a vytvářeli spolu s námi obsah, který bude bojovat proti stereotypům a podpoří vzájemnou toleranci,” vysvětlila koordinátorka kampaně Join the Table Nilza Mafla.

Koordinátorka dodala, že všechny příběhy a recepty zapojených cizinců se postupně objeví na instagramové stránce Kulinárna Brno.