„Prostory pro hudební či divadelní zkušebny, ateliéry a dílny hledáme dlouhodobě. Uvítali jsme tedy nabídku společnosti CTP k dočasnému a bezplatnému využití prázdného kancelářského objektu pro tyto účely. Vlastník zajistil potřebné technické úpravy, město poskytlo TIC BRNO dotaci ve výši dva miliony korun na zajištění provozu. Hudebníci, divadelníci, performeři, tanečníci, malíři, sochaři, šperkaři, drobní výrobci, grafici, fotografové nebo třeba filmaři budou hradit pouze energie a služby,“ uvedla během čtvrteční prezentace projektu primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Objekt se bude v roce 2026 bourat, umělci mohou v místnostech provést vlastní úpravy, různé kreativní a umělecké intervence jsou vítány. Je zde dobrá dostupnost městskou hromadnou dopravou i autem, okolí nebude rušeno hlukem.

„V místech, kde působíme, se snažíme komunikovat s místními samosprávami a podporovat lokální záměry. Proto jsme se do projektu vybudování ateliérů a zkušeben aktivně zapojili. Nejen tím, že jsme dali k dispozici prostory, ale díky našemu profesnímu zaměření se podařilo rychle zajistit potřebné technické práce včetně připojení na vytápění ze SAKO Brno. Budova tak byla připravena k provozu během pouhých tří měsíců,“ řekl regionální výrobní manažer společnosti CTP Michal Dospěl.

„Jsem ráda, že můžeme provozovat tento objekt pro umělce a kreativce. TIC BRNO se dlouhodobě snaží podporovat kulturní a kreativní odvětví v Brně. Je to jedna z našich priorit. Víme, že mladí talentovaní umělci se v Brně potýkají s nedostatkem prostor, ve kterých by se dalo za rozumné peníze zkoušet a tvořit. Pokud se tato pilotní iniciativa osvědčí, budeme hledat také další dlouhodobé možnosti,“ dodala ředitelka TIC BRNO Jana Janulíková.