Zaměří se na úsek od sjezdu z dálnice v délce 172 metrů a také na dvojkřižovatku s odbočkami do podjezdu pod silnicí I/52 a na železniční most. „Délka této části je zhruba osmdesát metrů," upřesnil ředitel silničářů Roman Hanák.

Jiného zlepšení se dočká také příjezd do města ze silnice II/152. V křižovatce s Havlíčkovou a U Vlečky přibude protihluková stěna dlouhá 162 metrů. Naváže na už existující zeď stojící podél hlavní silnice okolo Modřic a celý prostor této části křížení oddělí.

Městský dům na náměstí Svobody v Modřicích na Brněnsku chtějí zrekonstruovat a přeměnit v sídlo muzea, knihovny a informačního centra.
Ruinu pod dozorem chtějí v Modřicích proměnit v kulturní prostředí

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkAktuálně silničáři zpracovávají dokumentaci pro společné povolení. „Jeho vydání předpokládáme letos, stejně jako zahájení majetkoprávní přípravy. Konkrétní termín výstavby stěny nelze v tuto chvíli říct i s ohledem na předpokládané problémy s uzavřením majetkoprávních smluv se soukromými vlastníky pozemků," řekl Hanák.

Součástí projektu je také vybudovaní obslužné komunikace a přeložky inženýrských sítí. „Jsou tam tři rodinné domy, kterým bude protihlukovou stěnou zamezený vjezd vozidel. Natáhneme tam proto naši místní komunikaci," sdělil modřický starosta Josef Šiška.

Zaměstnanci brněnského dopravního podniku budou skládat nové trolejbusy Sor TNS 12.
Trolejbusové puzzle v Brně: koupí jen díly, nové vozy si sami poskládají

Představitelé města plánují také úpravu křižovatky na okružní. Změnu musí posvětit zástupci Jihomoravského kraje jako vlastníka silnice II/152. Aktuálně je hotová projektová dokumentace pro územní řízení, která čeká na větší projednání. Předpokládané náklady se pohybují v desítkách milionů korun.