Na Mendlově náměstí v Brně se od pondělí přesunou zastávky autobusů a trolejbusů jedoucích ve směru do Pisárek.Na Mendlově náměstí v Brně se od pondělí přesunou zastávky autobusů a trolejbusů jedoucích ve směru do Pisárek.Zdroj: se souhlasem DPMBZměna se týká linek 25, 26, 37, 52, 84 a nočních rozjezdů N97 a N98. „Důvodem je pokračující rekonstrukce inženýrských sítí,“ vysvětlila mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Pozor na přemístění zastávky si musí dát také cestující, kteří na Mendlově náměstí nastupují do autobusů regionálních linek 405 a 406. Od samostatné budovy se přesune do Veletržní ulice.

Na Mendlově náměstí v Brně se od pondělí přesunou zastávky autobusů a trolejbusů jedoucích ve směru do Pisárek.Na Mendlově náměstí v Brně se od pondělí přesunou zastávky autobusů a trolejbusů jedoucích ve směru do Pisárek.Zdroj: se souhlasem DPMB

Jedná se o dočasný přesun nástupišť autobusů a trolejbusů mířících do Pisárek. Ve finální podobě po dokončení oprav na náměstí se budou nacházet zhruba na půli cesty mezi dosavadní a provizorní polohou. „Zastávky pro opačný směr se pak přesunou na Veletržní, respektive do jejího ústí na Mendlovo náměstí,“ řekla Anna Dudková z tiskového střediska magistrátu.

Omezení pro chodce a řidiče

Pro řidiče a pěší zůstávají omezení provozu stejná. Trvá uzavírka Výstavní v ústí do Mendlova náměstí. Od ulice Hlinky se lidé nedostanou na prostranství.

Šoféři projedou přes náměstí od Veletržní, Křížové i Úvozu. Průjezdná zůstává také cesta vedoucí okolo kláštera a pivovaru na Hlinky.

Budoucí podoba nábřeží Svratky v úseku mezi Riviérou a mostem u Uhelné ulice.
Omezení pro řidiče i cyklisty: stavba zkomplikuje dopravu na Poříčí a v okolí

Chodci nemohou nadále využít několik zavřených přechodů. Nepřejdou třeba z prostranství ke klášteru, pivovaru nebo k Výstavní. Zavřený je i přechod u odbočky z Křížové na náměstí.

První větší omezení provozu na Mendlově náměstí kvůli rekonstrukci způsobilo loni 1. listopadu komplikace a zahlcení okolních ulic. Kolony aut plnily Poříčí nebo Hlinky. Silný provoz byl místy na Úvoze, v Pekařské, Václavské nebo Křídlovické ulici. Autobusové linky nabíraly až půlhodinová zpoždění.