Dopravní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl podotkl, že situace začátkem týdne je ojedinělá, proto na ni pracovníci pružně zareagovali. „Jedná se o operativní reakci dispečinku související s kolonami osobních aut při opravě na Zvonařce a v Opuštěné ulici. Prostě přijedeme do centra rychlejší trasou. Skutečně je to ale pouze krátkodobé opatření jen po nezbytnou dobu. Jakmile není potřeba, vracejí se spoje na svou původní trasu,“ vysvětlit Seitl.

Některé haltýře sloužily také ke skladování potravin, tedy jako lednice.Foto: Archaia Brno
FOTO: objev na Mendlově náměstí v Brně poodhaluje tajemství svrateckého náhonu

Zpoždění od deseti do třiceti minut nabírají nejen autobusové spoje linky 77 již od začátku stavebních úprav kolem Zvonařky. Právě nekonečné čekání v kolonách, netrpělivost a nespokojenost mnohých cestujících zapříčinily neočekávanou změnu. Zaskočení byli i cestující jednoho z autobusů, který mimořádnou trasou přes zastávky Životského, Masná a Vlhká projížděl v úterý ráno. „Křenová byla zacpaná. Bylo to tak i včera,“ uvedla řidička autobusového spoje.

Aktuálně projedou řidiči od Plotní ulice po křižovatku s Trnitou pouze v jednom jízdním pruhu v každém směru. Zúžení pokračuje i v Opuštěné ulici, a to po Uhelnou. Ze Zvonařky ani z Opuštěné navíc šoféři neodbočí vlevo. „Vypadá to šíleně. Tady to bývá ucpané i normálně, teď to bude hlavně ve špičce daleko horší," povzdechla si v prvních dnech dopravních omezení brněnská řidička Barbora Kolářová.

Už v sobotu 26. srpna začíná plánovaná oprava silnice I/23 od Kralic nad Oslavou k hranicím Vysočiny s Jihomoravským krajem.
Uzavírka tahu mezi Brnem a Třebíčí: na objížďce skoro o deset kilometrů víc

Ačkoliv šoféři mohou do Trnité ulice vjíždět ze směru od Úzké od uplynulé soboty, narážejí před ústím do Opuštěné ulice na aktuálně probíhající uzavírku. Z místa se tak dočasně stala slepá ulice. Až do čtvrtka řidiči ulici nevyužijí ani k příjezdu do nákupního centra Vaňkovka. „Z Trnité do nákupního centra nevjedou, a to kvůli souběhu s pracemi na Paláci Trnitá," popsala před časem mluvčí brněnského magistrátu Anna Dudková.