Od poloviny příštího roku má sloužit převážně pro přípravu a trénink mládeže z různých sportovních organizací. Nový provozovatel se po převzetí areálu nejdříve postará o nutné opravy samostatného hřiště s umělou trávou a jeho okolí.

Rekonstrukce má začít na jaře roku 2022 a potrvá zhruba tři měsíce. „Obnova bude zahrnovat například výměnu umělého trávníku, který je téměř třicet let starý a zcela zničený. Také musíme vybudovat nové elektrorozvody, osvětlení a oplocení,“ řekl náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Současné hřiště s umělou trávou nedisponuje ani sociálním zařízením pro hráče, jako jsou šatny, sprchy nebo toalety. „Potřebné zázemí budou sportovcům poskytovat unibuňky, ve kterých se mohou například převlékat,“ doplnil generální ředitel Starez – Sport Martin Mikš. Předběžné náklady jsou 10,6 milionu korun.

Díky nápadu a iniciativě bývalého fotbalisty Petra Švancary se oprav dočká také sousedící fotbalový stadion. Švancara se svým projektem uspěl ve čtvrtém ročníku participativního rozpočtu města Brna.

Z něj vzejdou peníze pro vybudování nové travnaté plochy, konkrétně dvě hřiště standardních rozměrů a dvě menší hřiště. Dále tam dělníci vybudují vrt se zásobníkem vody, zavlažovací systém a zázemí pro hráče a údržbu. Práce začnou ve druhém čtvrtletí 2022.

Chátrající areál se tak promění v jedno z největších tréninkových center mládeže v Brně.