Od poloviny příštího roku má sloužit převážně pro přípravu a trénink mládeže z různých sportovních organizací. Nový provozovatel se po převzetí areálu nejdříve postará o nutné opravy samostatného hřiště s umělou trávou a jeho okolí.

Rekonstrukce má začít na jaře roku 2022 a potrvá zhruba tři měsíce. „Obnova bude zahrnovat například výměnu umělého trávníku, který je téměř třicet let starý a zcela zničený. Také musíme vybudovat nové elektrorozvody, osvětlení a oplocení,“ řekl náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Opravený náhrobek Marie Turkové alias Maryši je na starém hřbitově v Těšanech na Brněnsku. Její původní jméno je Marie Horáková.
Náhrobky legendární Maryši a Francka restaurují v Těšanech, podívejte se

Současné hřiště s umělou trávou nedisponuje ani sociálním zařízením pro hráče, jako jsou šatny, sprchy nebo toalety. „Potřebné zázemí budou sportovcům poskytovat unibuňky, ve kterých se mohou například převlékat,“ doplnil generální ředitel Starez – Sport Martin Mikš. Předběžné náklady jsou 10,6 milionu korun.

Díky nápadu a iniciativě bývalého fotbalisty Petra Švancary se oprav dočká také sousedící fotbalový stadion. Švancara se svým projektem uspěl ve čtvrtém ročníku participativního rozpočtu města Brna.

Kompletní dálniční údržbovou techniku či robotickou sekačku si mohli prohlédnout lidé při sobotním Dni otevřených dveří střediska údržby dálnic v brněnských Chrlicích.
Silničáři ukázali v Chrlicích techniku. Děti usedly za volant, poznávaly značky

Z něj vzejdou peníze pro vybudování nové travnaté plochy, konkrétně dvě hřiště standardních rozměrů a dvě menší hřiště. Dále tam dělníci vybudují vrt se zásobníkem vody, zavlažovací systém a zázemí pro hráče a údržbu. Práce začnou ve druhém čtvrtletí 2022.

Chátrající areál se tak promění v jedno z největších tréninkových center mládeže v Brně.