Jedná se o část oblasti 1-16 pojmenované Žižkova. Dosud tam pro parkování za modrými čarami platí pouze noční regulace. Změnu požadovali místní i radní Brna-středu, na jehož území se oblast nachází. Jednu ze dvou petic podepsalo 107 lidí.

„Vzhledem k tomu, že se lokalita nachází v těsné blízkosti centra a bydlí tam velké množství lidí, docházelo k přetlaku poptávky na parkování přes den, což negativně ovlivňovalo možnosti parkování rezidentů,“ uvedl brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Gorkého ulice v Brně, kde již jsou modré zóny. Brzy začnou fungovat i dál v ulici, tamní obyvatelé chtějí také celodenní regulaci.
Rozdělená Gorkého nebo Grohova: obyvatelé sepsali petici, chtějí stejný typ zón

Pro rezidenty ani abonenty změna neznamená žádné vyřizování navíc. „Jejich dlouhodobá oprávnění zůstávají v platnosti,“ ujistil Kratochvíl.

Lokalita mezi ulicemi Úvoz, Údolní a Grohova získá nově celodenní regulaci rezidentního parkování. Dosud v něm platilo pouze noční omezení. Změna začne platit od 31. ledna.Lokalita mezi ulicemi Úvoz, Údolní a Grohova získá nově celodenní regulaci rezidentního parkování. Zdroj: se souhlasem Magistrátu města BrnaZměna začne platit od posledního lednového pondělí. V lokalitě lidé nově najdou čtyři parkovací automaty. Návštěvníci mohou zaplatit za parkování i pomocí mobilní aplikace či web. Dopravní značky jsou momentálně překryté bannery s informacemi o změně.

V oblasti Žižkova začaly modré zóny fungovat v polovině listopadu 2020. Na rozdíl od ní v sousední oblasti Grohova za Úvozem směrem do centra města platí od začátku celodenní regulace. Řidiči se proto do Žižkovy stahovali se svými auty přes den, kde nemuseli za stání mezi šestou hodinou ranní a pátou podvečerní platit.