Jenže s lokalizací míst, která v jeho „poznávačce“ člověk uvidí, může mít občas problém i lokální patriot. Nejedná se totiž o záběry domů či ulic, nýbrž o zajímavé detaily na různých pamětihodnostech či kuriozitách. Nyní běží zkušební kolo a například v Třebíči by člověk při zběžném pohledu na jeden z obrázků tipoval, že jej Jašek pořídil na vlakovém nádraží. Zda tomu tak opravdu je, to už chce trochu přemýšlení.

Nová podoba památníku na Bílé hoře v Brně-Židenicích.
Nová podoba památníku na Bílé hoře v Brně. Podívejte se, jak nyní vypadá

Hra začne 4. června jak v Brně, tak v Třebíči. „Jsou to města, která znám. V Třebíči jsem nafotil místa sám, v Brně mi pomohli kamarádi, manželé Bendovi,“ sdělil Jašek s tím, že hru připravil jen tak pro radost všem lidem, kteří mají tato města rádi. „Jsem programátor a nedílnou součástí mé práce je neustálé sebevzdělávání se a sledování aktuálních IT trendů. Proto jsem si chtěl vyzkoušet některé nové webové technologie a vzpomněl jsem si na hru trebicsquared.cz, která se v Třebíči hrála za covidu. Rozhodl jsem se, že zkusím naprogramovat prototyp podobné hry s tím, že chci pokrýt více měst a chci jiný způsob bodování,“ uvedl tvůrce této neobvyklé kratochvíle.

Hru pro Brno i Třebíč lze najít na webu cityhunter.cz. Na této adrese zatím běží její demoverze. Počínaje 4. červnem, budou zde následujících dvacet dní přibývat další a další fotografie. K dispozici bude mapa, do které lidé budou zapichovat pomyslné špendlíky v místech, kde podle nich daný snímek vznikl.

Výstava Eliška Rejčka – Dar středověku na hradě Špielberk v Brně.
Vzácné dokumenty o založení kláštera na Starém Brně: po staletích opět v Brně

Autor hry nevylučuje, že City Hunter připraví i pro jiná města. „Pokud se bude hra líbit, rád bych ji po prázdninách zopakoval. Případně pokud by se našli nadšenci z jiných měst, určitě uspořádáme hru i tam,“ dodal Jašek.