Namísto šimpanzího pavilonu tak v zoo v budoucnu vznikne subtropická expozice, ve které budou k vidění například opice dželady.

Upuštění od původního záměru vysvětlili brněnští představitelé neaktuálními a neodpovídajícími podmínkami pro chov šimpanzů. Po otevření nové subtropické expozice přitom návštěvníci zoologické zahrady uvidí zvířata, která pracovníci v zoo dosud nechovali.

Původně měl být most v Merhautově ulici uzavřený celý. První den omezení ale řidiči projíždějí z centra směrem na Lesnou.
Řidiči už mostem v Merhautově neprojedou. V provozu jsou objízdné trasy

K dokončení prvotně zamýšleného šimpanzího pavilonu zbývala poslední etapa. „S ohledem na výsledky jednání s koordinátorem chovu šimpanzů a neustále se zvyšující nároky na tuto činnost, jsme rozhodli o využití stávajícího projektu pro vytvoření subtropické expozice pro chov nových živočišných druhů obývajících subtropický podnebný pás,“ řekl primátorčin náměstek Filip Chvátal.

Do nového výběhu by se návštěvníci zoo mohli poprvé podívat za dva roky. Součástí aktualizace investičního záměru je mimo jiné přestavba venkovního výběhu, při které vznikne vyhlídková skalka pro dželady a celoročně obyvatelná jeskyně pro damany.

Zdroj: Deník/Eliška Koukalová

„Po dohodě s vedením města jsme se dokázali vypořádat s problémy, které při stavbě nastaly, a můžeme se tak nyní plně soustředit na dokončení expozice. Největším lákadlem budou velcí a návštěvníky oblíbení primáti. Chovná skupina dželad může mít ve výsledku i třicet jedinců,“ podotkla ředitelka Zoo Brno Radana Dungelová.

Kromě opic se lidé dočkají rovněž zbrusu nové expozice nočních druhů zvířat, drobných savců, medúz a hadů. Úprava čeká i venkovní voliéru pro želvy a zoborožce před výtahovou šachtou. Předpokládané nové celkové náklady vyšplhají k bezmála devadesáti milionům korun.