U expozice Beringie se blyští sklo. Sklenice, kuličky a další ozdoby. U stánku se i jinak rozverné děti zastavují a opatrně nakukují. „Pětileté děti už zvládnou vyfouknout kuličku. Výjimečně i tříleté, ale většina z nich je nedokáže utěsnit v puse,“ vysvětluje zrovna sklář.

Pod ruce mu kouká i malá Eliška. „Podívej, ty sis vyfoukla kuličku!,“ říká jí zrovna táta. „Eliška je šikulka,“ chválí ji sklář.

Africkou vesnici u lvího výběhu zaplňují děti s nejrůznějším tetováním a pomalovanými obličeji. Králíky i třeba jednorožce na nich tvoří Hana Kotíková. „Právě jednorožce mají děti nejradši. To je dobře, i mě baví nejvíc,“ směje se mladá žena.

Na obličej maluje asi tři roky. „Nejčastěji v zoo nebo na různých charitativních akcích. Časem bych se ráda věnovala profesionálnímu bodypaintingu,“ dodává.

Velikonoce v brněnské zoologické zahradě trvají od pátku až do pondělí. „Každý den si zájemci vytvoří a ozdobí vlastní kraslici, u mistra skláře si vyfouknout vlastní píšťalku, nebo si užijí zábavnou vědomostní stezku. Kromě soboty bude k dispozici také dílnička na výrobu perníčků,“ říká mluvčí zahrady Michal Vaňáč.

V pondělí budou navíc děti hledat tisíc ukrytých vajíček.