Předsedou se stal řečkovický místostarosta a městský zastupitel René Černý. První místopředsedkyní zvolili radní Brna-severu pro dopravu Nikolu Staňkovou a druhým místopředsedou bystrckého radního Pavla Kříže.

Krajská organizace hnutí ANO přijala prvních pět brněnských členů, kteří založí zrušenou organizaci v Brně. Je mezi nimi i Vít Prýgl.
Brněnské ANO: ze Stoky zpátky na scénu. Má první členy, chystá obnovu organizace

„Nové vedení je složené z komunálních politiků, kteří odvádí kvalitní práci ve svých městských částech. Na tom jsem trval, pokud se mám ujmout funkce předsedy," uvedl v neděli Černý.

Novou organizaci založilo ANO v Brně zhruba tři čtvrtě roku poté, co tu původní celostátní předsednictvo zrušilo. Reagovalo tím tehdy na turbulentní vývoj okolo místní organizace. Dotýkalo se jí policejní vyšetřování korupčního případu manipulace veřejných zakázek na radnici Brna-středu nebo tahanice okolo zrušení tři místních buněk v Židenicích, Černovicích a ve Starém Lískovci.

Premiér Andrej Babiš (ANO)
Nová buňka ANO v Brně? Karty jsou předem rozdané: předsedou bude Wenzl

Aktuálně má brněnská organizace sedmnáct členů. Je mezi nimi například i poslanec Karel Rais. Chybí třeba členové dolní komory parlamentu Pavel Staněk a Rostislav Vyzula nebo bývalá předsedkyně brněnského ANO Karin Karasová. Nikdo z nich se do hnutí vracet nechce.

Představitelé místního ANO v současnosti evidují okolo 120 žádostí o přijetí.